...jest pusty
Pas ozdobny, taśma biżuteryjna, pasek do sukni, zdobienie sukni szer. 2cm
Szybki podgląd
16,00 zł
Taśma zdobienie, pasek z kwiatami i cyrkoniami szer 15mm
Szybki podgląd
2,10 zł
Taśma zdobienie, pasek z kwiatami i cyrkoniami szer 14mm
Szybki podgląd
2,10 zł
Woalka ślubna zdobiona cyrkoniami, toczek ślubny, kapelusz, fascynator.
Szybki podgląd
58,30 zł
Taśma biżuteryjna , pas zdobny do sukni, zdobienie sukni, dekoracja szer. 1,5cm.
Szybki podgląd
10,50 zł
Taśma biżuteryjna , pas zdobny do sukni, zdobienie sukni, dekoracja szer. 1,6cm.
Szybki podgląd
12,00 zł
Kwiat sztuczny , dekoracja, koplet 6 sztuk. BIAŁY, ECRU
Szybki podgląd
5,90 zł
Ozdoba ślubna komunijna, stroik na spince biały
Szybki podgląd
29,00 zł
Ozdoba ślubna komunijna, stroik na spince biały, ecru
Szybki podgląd
28,00 zł
Woalka ślubna, toczek, ozdoba ślubna. BIAŁA, ECRU
Szybki podgląd
55,00 zł
Welon pojedynczy 70cm koronka hiszpańska niezdobiona
Szybki podgląd
85,00 zł
Próbki tiulu welonowego, muślinowego, włoskiego
Szybki podgląd
0,55 zł
Komplet welonów 300cm +dopinka 70cm welony z ciętymi brzegami
Szybki podgląd
122,00 zł
Welon 70cm zdobiony mereżką. TIUL MUŚLINOWY
Szybki podgląd
58,68 zł
Welon klasyczny 70 cm cięty, gęsto marszczony. Tiul muślinowy
Szybki podgląd
56,00 zł
Welon dł 300cm, szer 200cm TIUL MUŚLINOWY
Szybki podgląd
190,00 zł
Welon koło 60 /40 z koronką hiszpańską zdobioną cekinami
Szybki podgląd
75,00 zł
Welon koło 70cm/50cm Gładki, bez zdobień, cięte brzegi. Tiul muślinowy
Szybki podgląd
59,00 zł
Welon klasyczny gładki dł. 100cm z ciętymi brzegami Tiul muślinowy.
Szybki podgląd
69,99 zł
Welon koło 60cm/40cm gęsto marszczony z mereżką i kryształkami
Szybki podgląd
47,00 zł

Rodzaje zdobienia welonów ślubnych

cae8c316c5fb55a4adfab473d34a25eb


Przy wyborze rodzaju zdobienia welonu należy pamiętać, że welon jest dopełnieniem ślubnej kreacji. Głównym elementem jest suknia. Welon powinien podkreślać urodę kobiety jako dodatek do kreacji nie może być bardziej wystawny lub ozdobny od sukni, gdyż będzie przytłaczał Pannę Młodą.  1. Welony z ciętymi brzegami.


do walcaTen rodzaj welonów ma brzegi równo przycięte bez żadnego zdobienia. Są wizualnie lekkie , delikatne jak mgiełka, pasują do każdego modelu sukienki ślubnej, do każdej Panny Młodej. Klasyczny sposób zdobienia brzegów. 


2. Welony zdobione mereżką


DSCF6372a
Welon zdobione mereżką. Klasyczne zdobienie brzegów pasujące do większości sukien ślubnych, do każdej kobiety, mereżka wyraźnie podkreśla zarys brzegów welonu. Jeżeli Panna Młoda ma dylemat jaki rodzaj wykończenia będzie pasować do sukni śmiało może wybrać welon z ciętymi brzegami lub obszyty mereżką. 3. Welony zdobione satynową lamówką 


lamówka


Welony zdobione satynową lamówką. Szerokość lamówki może być od 0,6cm do 5cm w zależności od upodobania. Ten rodzaj wykończenia brzegów najbardziej pasuje do sukienek prostych, skromnych, szytych z satyny, atłasu.


4. Welony zdobione koronką francuską

francuskie


Francuskie koronki to wszelkiego rodzaju delikatne hafty, gipiury. Są wizualnie bardzo lekkie i gładkie. Występują o różnej szerokości od bardzo wąskich centymetrowych haftowanych tasiemek do bardzo szerokich, w wersji zdobionej cyrkoniami, cekinami, koralikami lub gładkie bez dodatkowych zdobień.


Welony zdobione francuską koronką przede wszystkim pasują do sukien haftowanych, gipiurowych lub zdobionych francuską koronką. Szerokość koronki na welonie musi być dopasowana do ilości koronki na sukni. Całokształt musi być zrównoważony. Zbyt strojny welon przy gładkiej delikatnie zdobionej sukni może przytłoczyć Pannę Młodą. Przy sukni bardzo wystawnej, z dużą ilością haftów i koronki welon skromny i delikatny może pozostawiać niedosyt.
Francuskie koronki występują gładkie bez dodatkowych zdobień lub zdobione błyskotkami: cekinami, cyrkoniami, koralikami, srebrną lub złotą nicią . Również i w tym przypadki należy rodzaj koronki dopasować do koronki na sukni ślubnej. Koronki w wersji zdobionej będą pasować do sukien na których również występują błyszczące elementy: zdobione gorsety, pasy ozdobne, ozdobne ramiączka.
Welony koronkowe pasują nie tylko do koronkowych sukien. Pasują do wszystkich sukien ślubnych na których w większym lub mniejszym stopniu występuje koronka im mniej koronki na sukni tym bardzie delikatna i węższa koronka powinna być na welonie. 
Welony z francuską koronką zaleca się kobietom romantycznym  wrażliwym o delikatnych dziewczęcych rysach twarzy. 


5. Welony koronkowe hiszpańskie.

hiszpańskieKoronka hiszpańska koderowana jest wizualnie cięższa, ma wyrazisty haft podkreślony nicią (koderem). Występują w różnych wersjach: wąskie i szerokie, zdobione cekinami, cyrkoniami, koralikami, błyszczącym koderem, jak również w wersji bez zdobień. Są naszywane na brzegi welonu jako taśma lub rozproszone na powierzchni welonu jako elementy koronki.

Również i w tym przypadku ilość i rodzaj koronki na welonie musi być dopasowana do ilości koronki na sukni ślubnej. Zbyt skromny welon przy szykownej i bogato zdobionej sukni może pozostawić u Panny Młodej niedosyt. Zbyt strojny welon z dużą ilością koronki i zdobień przy delikatnej i skromnej sukni może zaburzyć równowagę i przytłoczyć Pannę Młodą. Welony koronkowe pasują nie tylko do sukien koronkowych pasują do każdej sukni jeżeli występują na niej elementy koronki.
Welony z hiszpańską koronką zaleca się kobietom odważnym, przebojowym, pewnym siebie. Dziewczyny wysokie mogą skusić się na welony z dużą ilością koronki, Paniom drobnym bardziej będą pasować welony zdobione węższymi koronkami lub z elementami koronki na welonie.6. Welony zdobione krynoliną 

flamenco
Zdobienie brzegów krynoliną idealnie pasuje do sukien typu flamenco w których występują falbany lub warstwy wykończone krynoliną.

Im bardziej spódnica jest pofalowana im więcej na sukni jest fałd i warstw tiulu z krynoliną tym bardziej puszysty powinien być welon z dużą ilością fal wykończonych taśmą 


7. Welony zdobione kryształkami typu cyrkonie


Welony zdobione kryształkami typu cyrkonie pasują do wszystkich typów sukienek, jeżeli suknia też posiada podobne zdobienia. Kryształki na welonie mogą zdobić brzeg welonu lub mogą być rozproszone na całej powierzchni tiulu.


8. Welony zdobione perełkami.
 


Welony zdobione perełkami pasują do sukien które również są zdobione perełkami. Mogą być ułożone na brzegu welonu lub rozproszone na całej powierzchni.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.