Welon klasyczny, gładki, bez zdobień z ciętymi brzegami o długości 70cm. Gęsto marszczony przy grzebieniu szer 200cm. Wykonany z tiulu muślinowego. Doskonale prezentuje się wpięty nad kokiem i w dolnej części uczesania. Mocowany na bezbarwnym grzebieniu. Posiada wszyty bezbarwny grzebień.
Na rynku ślubnym istnieje wiele gatunków tiulu z których są szyte welony. Każdy rodzaj tkaniny ma na celu uzyskanie jakiegoś efektu, aby mógł pasować do konkretnej sukienki, danej osoby, jej preferencji, osobowości. Welon ma być dopełnieniem całej kreacji ślubnej, a jego kształt, długość, zdobienia, rodzaj tkaniny i inne elementy muszą tworzyć harmonijną całość.
Każdy tiul to siatka nylonowa z "oczkami". Ma być prześwitujący na wypadek, gdy Panna Młoda warstwą przysłoni sobie twarz i z założenia nie ma lepszego lub gorszego gatunku tiulu, każdy tiul: welonowy, włoski, muślinowy lub halkowy służy konkretnym celom, aby uzyskać konkretny efekt, aby pasował do konkretnej kreacji i Panny Młodej.
Tiul muślinowy jest "lejący" gładki i bardzo miękki jak jedwab. Ma bardzo drobne oczka, jest mniej prześwitujący.
- Pasuje do sukienek opinających sylwetkę, prostych typu: "Syrenka", "Greczynka", "Empire" ze spódnicami w literkę "A". W porównaniu z innymi gatunkami tiul muślinowy tworzy marszczenia przy grzebieniu które nie powodują efektu puszenia się. Jego celem jest wizualny efekt wydłużenia, tak jak i założenie wyżej wspomnianych sukien ślubnych jest efekt wydłużania sylwetki.
- Welony z tiulu muślinowego nie będą pasować do sukienek z obszernymi tiulowymi, atlasowymi spódnicami typu: księżniczka, do bufiastych balowych, do sukien z falbanami. Do sukien ślubnych których założeniem jest uzyskanie efektu puszystości, efektu objętości bardziej będą pasować welony z tiulu welonowego lub włoskiego, gdyż te tkaniny są sztywniejsze i ich założeniem jest tworzenie efektu puszystości w welonach, aby współgrać z sukienkami o takim samym efekcie.