...jest pusty
Pas ozdobny, taśma biżuteryjna, pasek do sukni, zdobienie sukni szer. 2cm
Szybki podgląd
16,00 zł
Taśma zdobienie, pasek z kwiatami i cyrkoniami szer 15mm
Szybki podgląd
2,10 zł
Taśma zdobienie, pasek z kwiatami i cyrkoniami szer 14mm
Szybki podgląd
2,10 zł
Woalka ślubna zdobiona cyrkoniami, toczek ślubny, kapelusz, fascynator.
Szybki podgląd
58,30 zł
Taśma biżuteryjna , pas zdobny do sukni, zdobienie sukni, dekoracja szer. 1,5cm.
Szybki podgląd
10,50 zł
Taśma biżuteryjna , pas zdobny do sukni, zdobienie sukni, dekoracja szer. 1,6cm.
Szybki podgląd
12,00 zł
Kwiat sztuczny , dekoracja, koplet 6 sztuk. BIAŁY, ECRU
Szybki podgląd
5,90 zł
Ozdoba ślubna komunijna, stroik na spince biały
Szybki podgląd
29,00 zł
Ozdoba ślubna komunijna, stroik na spince biały, ecru
Szybki podgląd
28,00 zł
Woalka ślubna, toczek, ozdoba ślubna. BIAŁA, ECRU
Szybki podgląd
55,00 zł
Komplet welonów 300cm +dopinka 70cm welony z ciętymi brzegami
Szybki podgląd
122,00 zł
Welon 70cm zdobiony mereżką. TIUL MUŚLINOWY
Szybki podgląd
58,68 zł
Welon koło 60cm/40cm gęsto marszczony z mereżką i kryształkami
Szybki podgląd
47,00 zł
Welon klasyczny 70 cm cięty, gęsto marszczony. Tiul muślinowy
Szybki podgląd
56,00 zł
Welon dł 300cm, szer 200cm TIUL MUŚLINOWY
Szybki podgląd
190,00 zł
Welon klasyczny gładki dł. 100cm z ciętymi brzegami Tiul muślinowy.
Szybki podgląd
69,99 zł
Welon koło 70cm/50cm Gładki, bez zdobień, cięte brzegi. Tiul muślinowy
Szybki podgląd
59,00 zł
Welon pojedynczy 70cm koronka hiszpańska niezdobiona
Szybki podgląd
85,00 zł
Próbki tiulu welonowego, muślinowego, włoskiego
Szybki podgląd
0,55 zł
Welon koło 60 /40 z koronką hiszpańską zdobioną cekinami
Szybki podgląd
75,00 zł

Kształty i modele welonów


Należy pamiętać, że wybierając kształt welonu trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów: wzrost i budowę ciała Panny Młodej, kształt twarzy, fryzurę, rodzaj sukni ślubnej oraz gust tej kobiety. 1. Welony pojedyncze

 etwaetert
Welony z jedną warstwą występują w różnych długościach
. Od krótkich, średniej długości do bardzo długich katedralnych. Są wykonane z jednego kawałka tkaniny (tiulu) dół zazwyczaj jest zaokrąglony w pół koło, rzadziej jest cięty na prosto (przy sukniach bez trenu). Górna część welonu jest zebrana i zmarszczona przy grzebieniu. Pasuje prawie do wszystkich sukien ślubnych. Klasyczny uniwersalny krój welonów.mantila


Również do welonów pojedynczych należy Mantila.  Welon jest wykonany z jednego kawałka tkaniny w zależności od długości w kształcie koła lub owalny. Jest to typowo welon koronkowy, hiszpański, w przeszłości pełnił rolę chusty. Nakładany na głowę, a w miejscu mocowania pod koronką jest ukryty grzebień. W miejscu mocowania  brak marszczeń lub tylko kilka zakładek aby lepiej się układał.
Model welonów idealny do sukienek koronkowych lub z elementami koronki. Brak lub minimalna ilość marszczeń tiulu w miejscu mocowania daje możliwość nawet przy długim welonie wyeksponować wszelkie zdobienia z tyłu: wycięcie na plecach, kokardę, zdobiony gorset lub pas. 
DSCF1793

Welony pojedyncze można łączyć tworząc komplet. Mogą być noszone obydwa razem  wpinać krótki welon nad długim, albo zakładając sam długi na uroczystość zaślubin, a na zabawę zmieniając na welon krótki. Dzięki temu, że każdy welon ma swój grzebień można welony łączyć w dowolnej konfiguracji. Jeżeli Panna Młoda chce w trakcie uroczystości dodać odrobinę tajemniczości krótką warstwą może sobie przysłonić twarz.

2. Welony wielowarstwowe: podwójne, potrójne lub więcej warstw.


wielowarstwowe
Welony wielowarstwowe krótkie. Są wykonane z dwóch trzech lub więcej kawałków tiulu wierzchnia warstwa jest krótsza od spodniej.  Dół warstw jest zaokrąglony w pół koło. Górna część warstw jest zebrana przy grzebieniu. Ten model welonów zaleca się dla kobiet średniego wzrostu, wysokich, szczupłych.  Twarzy szczupłej pociągłej nadaje okrągłości i objętości. Pasuje do sukienek typu księżniczka lub do sukien balowych z dużą obfitą spódnicą. 284a 
Welony podwójne długie. Są wykonane z dwóch kawałków tkaniny o takiej samej długości. Dół welonu może być zaokrąglony w pół koło lub cięty na prosto (do sukien bez trenu).  Góra część obu warstw zebrana  i zmarszczona przy grzebieniu. Ten rodzaj welonów pasuje do sukien balowych, princeska z dużymi tiulowymi spódnicami, do sukien bardzo strojnych, wystawnych, z dużą ilością zdobień. Welon tego typu zaleca się Paniom wysokim, nadaje obfitości kobietom bardzo szczupłym. 

DSCF1066
Welony podwójne w kształcie koła krótkie. Ten model welonów jest wykonany z jednego kawałka tiulu. Mniej więcej w połowie na środku jest zamocowany grzebień. Jest to najbardziej popularny, klasyczny model welonów podwójnych. Pasuje do wszystkich sukien, również do sukienek krótkich.  Pasuje każdej Pannie Młodej. Zarówno na śluby zawierane w kościele, jak również w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kobietom szczupłym zaleca się modele gęsto marszczone przy grzebieniu (więcej tiulu i marszczeń nada objętości). Paniom o obfitych kształtach zaleca się welony delikatnie marszczone przy grzebieniu (mniejsza ilość tkaniny wizualnie wyszczupli). Welony podwójne idealnie nadają się do przysłonięcia twarzy podczas uroczystości.


d03ce7d8cfb39bfb

Welony podwójne w kształcie koła długie. Są wykonane z jednego kawałka tiulu. Na środku tkaniny jest wszyty grzebień co powoduje, że tworzą się dwie warstwy jedna znacznie dłuższa i druga krótsza. Tego typu welony pasują do każdego rodzaju sukien do każdej Panny Młodej, pamiętać jedynie należy o ilości tiulu marszczonym przy grzebieniu. Panie wysokie szczupłe mogą się pokusić na welony gęsto marszczone przy grzebieniu, kobietom drobnym, filigranowym zaleca się model welonu z mniejszą ilością tiulu przy grzebieniu. Ten rodzaj welonów jest typowo welonem kościelnym, katedralnym. Krótsza warstwa idealnie nadaje się do przysłonięcia twarzy Pany Młodej w kościele.  078
Welon poczwórny w kształcie koła. Ten model jest wykonany z dwóch kawałków tiulu w kształcie koła. Mniej więcej na środku dwóch kół  jest zamocowany grzebień, co tworzy cztery warstwy welonu. Welon zaleca się kobietom średniego wzrostu i wysokim. Szczupłej pociągłej twarzy nada objętości. Nie zaleca się do sukien opiętych, wąskich, dopasowanych. Welon bardzo ładnie wygląda z sukienkami o spódnicach wielowarstwowych, z falbanami

********************************************
Bardzo ważnym elementem przy doborze welonu jest ilość tkaniny marszczonej przy grzebieniu. Prawie każdy model może mieć przy grzebieniu tiulu więcej lub mniej co ma bardzo duże znaczenie jeżeli Panna Młoda chce aby welon był bardzie obfity lub mniej obfity.

1. Welony delikatnie marszczone przy grzebieniu 

DSC01316
Welony delikatnie marszczone mogą być pojedyncze jak również wielowarstwowe. To znaczy, że zakładek (marszczeń) przy grzebieniu nie jest dużo. W miejscu mocowania nie będzie puszysty i obfity. Takie modele welonów pasują do sukienek prostych, skromnych, dopasowanych. Nie zaleca się kobietom bardzo szczupłym, ze szczupłą twarzą. Welony delikatnie  marszczone wizualnie wyszczuplają i wydłużają twarz i sylwetkę.


2. Welony gęsto marszczone przy grzebieniu.

DSCF7226


Welony gęsto marszczone przy grzebieniu mogą być pojedyncze jak również wielowarstwowe. To znaczy, że przy grzebieniu jest zmarszczona i wszyta duża ilość tiulu. Ma to dać wizualnie wrażenie puszystości  welonu. Nie pasuje do sukien prostych, skromnych, dopasowanych. Doskonale prezentuje się w zestawieniu z tiulowymi spódnicami, wielowarstwowe sukienki typu księżniczka, z sukienkami z falbanami typu flamenco. Kobietom szczupłym z pociągłą twarzą nada objętości, Panie wysokie będą wyglądać w takich welonach efektownie i dostojnie. Panie drobne i filigranowe powinny unikać tak dużej ilości tiulu, gdyż wizualnie może je przetłoczyć.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.